ACOS RTU IED

 

Sürdürülebilir ve yaşanılabilir şehirler, akıllı altyapılar için tesis edilmiş enerji ve su sistemleri, ulaşım hatları ve endüstriyel tesisler için saha otomasyonu ve veri iletimine yönelik ileri teknoloji ürünü yeni nesil, yenilikçi RTU' lar.
Bir çok özelliği ile sektöre yön veren teknik özellikleri, farklı modelleri ile birçok avantajı beraberinde sunan ACOS Serisi RTU lar.

Günümüz ve gelecekte yer alacak bilgi güvenliği tehditlerine karşı azami seviyede koruma sağlayan sistemleri ACOS serisi RTU lar sağlamaktadır. IDS bilgi güvenliğinde ISO 27001 sertifikasına sahiptir.

 

 

ACOS 750

IDS in yeniliklere ve gelişen teknolojiye öncülük eden yeni nesil RTU donanımları ACOS 750. Yüksek kapasitede IO sinyal işleme yeteneği, modüler yapısı, gelişmiş ve yenilik dolu terminal ve veri iletim ara yüzleri ile işletmeler için etkin çözümler sunabilmekte. ACOS 750 serisi RTU’ lar aynı zamanda dâhili PLC özelliğine sahip ve IEC 61131-3 standardında programlama kolaylığı sunmaktadır, aynı zamanda yedekli CPU ile sıcak yedekli PLC uygulaması yapılabilmektedir.

ACOS 750 orta ve yüksek gerilim trafo/dağıtım merkezleri otomasyonunda bilinen iletişim protokolleri haricinde IEC 61850 protokolüne sahiptir.

 

ACOS 730

IDS in yeniliklere ve gelişen teknolojiye öncülük eden yeni nesil RTU donanımlarından ACOS 730. Yüksek kapasitede işlem yeteneği, kompakt yapısı yanında belirli IO modülüne kadar genişletilebilir özelliği, gelişmiş veri iletim ara yüzleri işletmeler için etkin ve ekonomik çözümler sunabilmektedir. ACOS 730 serisi RTU’ lar aynı zamanda dâhili PLC özelliğine sahip CoDeSys® V3 ile IEC 61131-3 standardında programlama kolaylığı sunmaktadır.

 

ACOS 720/710

Kompakt yapısı, RTU standart özellikleri ile yanında özel çözümleri ekonomik şartlarda sunabilen ACOS 720 ve 710 RTU. Yüksek kapasitede işlem yeteneği, gelişmiş ve yenilik dolu terminal ve veri iletim ara yüzleri ile karmaşık ve geniş sistemler içinde etkin çözümler sunabilmekte.
ACO 720 /710 Serisi RTU lar, büyük işletmelerin dağıtılmış küçük ölçekli tesislerinde verilerin merkeze aktarılması ve takibi uygulamalarda, özellikle yenilenebilir enerji tesislerinde başarılı sonuçlar sağlar.
ACOS 710 Serisi RTU bir çok haberleşme protokolünü desteklediği gibi opsiyonel olarak entegre GPRS modem donanım özelliğine sahip. Bununla birlikte ACOS 711 Serisi entegre TETRA Modem içermektedir. TETRA RTU özelliği ile dağıtılmış işletmelerde mevcut TETRA şebekesini kullanarak etkin bir çözüm sağlar.

IDS 850

Karmaşık ve büyük ölçekli işletmeler için otomasyon ve veri iletimi alanında tesis edilen sistemlerde birçok başarılı proje ile kendini kanıtlamış IDS 850 RTU’ lar modüler yapıda, yüksek haberleşme ve veri iletim kapasitesine sahip donanımlardır. RTU özellikleri ile yüksek veri işleme ve haberleşeme kapasitesine sahip olmakla birlikte IEC 61131-3 standardında programlanabilen IDS 850 işletmeler için esnek ve etkin çözümler sunabilmektedir.

IDS 650

İşletmeler için otomasyon ve veri iletimi alanında tesis edilen sistemlerde etkin çözüm sunabilen IDS 650 RTU’ lar modüler yapıda, yüksek haberleşme ve veri iletim kapasitesine sahip donanımlardır. RTU özellikleri ile yüksek veri işleme ve haberleşeme kapasitesine sahip olmakla birlikte IEC 61131-3 standardında programlanabilen IDS 650 işletmeler için esnek ve etkin çözümler sunabilmektedir.

IDS 640

İşletmelerin düşük sayıda sinyal bulundurulan tesis bölümlerinde, geniş alanda dağıtılmış tesisleri bulunan büyük işletmelerde, yerelde tesis otomasyonu çözümü sunan, merkezle haberleşmede yüksek performans sunan IDS 640 serisi RTU’ lar, kompakt bir ürün olmasına rağmen ihtiyaçları sağlayacak standart IO ları ile IEC 61131-3 standardında programlanabilen PLC özelliği de etkin ve ekonomik çözümler sunabilmektedir.

IDS 620

Özellikle işletmelerin uzak noktalarında belirli sayıda verilerin alınması, log edilmesi ve GPRS veya benzeri bir haberleşme altyapısı ile merkezi iletilmesi ihtiyacı olan uygulamalarda IDS 620 etkin bir çözüm sunar.
Kompakt yapısındaki dijital giriş, analog ve sayıcı ara yüzleri, akü ile uzun süre verileri kaydedebilmesi ve set edilen zamanlarda merkez ile haberleşme yeteneği ile verimli bir çözüm sağlar.

 

ACOS 300

Elektrik Dağıtım Tesisleri tesislerinde standartlarda etkin bir enerji otomasyonu için koruma rölesi ACOS 300. IDS SAS ve SCADA Çözümleri ile mühendislikte etkin bir entegre imkanı sağlayan standartları destekleyen bir çok ek özellik sunan koruma rölesi

ACOS ET

acos_etIDS Kontrol Donanımlarını ailesinin tamamını tek ara yüz programı ile mühendislik uygulamalarının hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine imkân sağlayan ACOS ET ile aynı zamanda HIGH LEIT SCADA Yazılımı geliştirmesine önemli mühendislik kolaylığı sağlamaktadır.

Entegre PLC özelliğine sahip RTU’ lar CoDeSys® V3 ile IEC 61131-3 standardında programlama kolaylığı sunmaktadır